Jin.Opr.Dr.Mürüde ÇAKARTAŞ DAĞDELEN

Kıbrıs’ta tüp bebek alanında uzmanlık sertifikası bulunan sayılı doktorlardan biri olan Mürüde Çakartaş Dağdelen, cinsiyet seçimi, yumurta donasyonu, sperm donasyonu gibi önemli tedavilerde üstün başarılar elde ederek dünyada adını duyrumuş bir doktordur. Yerli ve yabancı binlerce hastayı bebek sahibi yaparak çiftlere anne baba olma duygusunu yaşatmıştır ve dünyanın her yerinde bebek sahibi olmak isteyen çiftlere umut olmaya devam etmektedir. Bir yandan başarı hikayelerine yenilerini ekleyerek, bir yandan da kendisini dahada geliştirmek adına kongrelere katılmaya devam etmektedir. Tüp bebek hastalarına ve diğer tüm hastalarına tüm tedavi sürecinde ve sonrasında gereken ilgi ve özeni fazlasıyla gösteren, işini severek yapan ve kişiye özel en doğru tedaviyi uygulamak ilkesinde olan doktorumuz, maddi ve manevi yorucu bir süreçten geçerek bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin pozitif sonuca ulaşabilmesi için en doğru adrestir.

Nisan 1977, Güzelyurt/K.K.T.C doğumlu olan Jin.Opr.Dr. Mürüde Çakartaş Dağdelen, evli ve bir kız bir erkek olmak üzere iki çocuk annesidir.

Eğitim durumu, sırasıyla 1988-1994 Güzelyurt Türk Maarif Koleji, 1994-2001 Cerrahpaşa İngilizce tıp ve 2002-2008 Dokuzeylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Dogum Anabilim Dalını İzmir Araştırma Görevlisi olarak tamamlamıştır.

Çok iyi derecede İngilizce ve Almanca bilen doktorumuz, mezuniyetinden itibaren bir çok kaliteli hastane ve kilinikte görev almış deneyimlerine deneyim katarak alanında profosyonelleşmiştir. Van Kadın Dogum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Kadın Hastalıkları ve Dogum bölümünde, uzman doktor, Van ve İzmir illerinde özel kiliniklerde,Kadın Hastalıkları ve Dogum bölümünde, uzman doktor ve tüp bebek uzamanı olarak görev yapmıştır. Bundan ayrı olarak Ege Ünıversıtesı Hastahanesı İZMİR, HRS Hastahanesı ANKARA,Yedıtepe Unıversıte Hastahanesı İSTANBUL ‘da görevler yapmıştır.

Geçirdiği yoğun eğitim ve doktorluk görevinin yanı sıra, her zaman kendini geliştirmeyi ve teknolojik yeniliklerde deneyim kazanmayı hedefleyen doktorumuz, Bir çok kurs, kongre, panel ve sempozyumlara katılmış sertifikalar elde etmiştir.

KATILDIĞI KURSLAR

- CPR Kursu

- Deneysel Araştırmalar (İleri) Kursu

- İstatistik Kursu

- Nutrisyon kursu

- Tup Bebek Kursu

- Laparaskopi Kursu

- Dopler Ultrasonografı Kursu

- Ilerı obstetrıc Ultrasonografı Kursu

- Mıkrocerrahı Kursu

KATILDIĞI KONGRE PANEL VE SEMPOZYUMLAR

- Celal Bayar Üniversitesi Gebelik Kayıpları Sempozyumu 2003

- Maternal-Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği Çeşme Kongresi 2003

- Gebelik Ve Hipertansiyon Sempozyumu 2004

- 2. Ege Ürojinekoloji Pelvik Rekonstriktif Cerrahi Sempozyumu 2004

- 2. Ege Jinekolojik Endoskopi Sempozyumu ve Workshoop 2005

- Maternal-Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği Kuşadası Kongresi 2005

- Maternal-Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği Ege Bölgesi Çalışma Grubu Doppler

- USG ve Obstetride Uygulamaları Sempozyumu 2006

- 10. Ulusal Jinekoloji Onkoloji Kongresi Antalya 2006

- Ege Perinatoloji Derneği Çoğul Gebelikler Konulu Panel

- Ürk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Sempozyumu 2007

- 7. Ulusal Obstetrik ve Jinekoloji Kongresi 2009

- Maternal-Fetal Medicine and Perinatology Congress 2012

- 4th Reproduction Medical Association Congress 2013

Aktif ve üretken bir kişiliğe sahip olan Jin.Opr.Dr. Mürüde Çakartaş Dağdelen’nin bir çok yayınları, poster bildirileri ve kitap çevirileri vardır. Ayrıca üye olduğu dernekler ve topluluklar sayesinde özellikle mesleki alanda sosyal bir çevreye sahiptir.

Bize Ulaşın
  • Telefon:0533 889 74 81
  • Mail:iletisim@yumurtadonasyonu.com
  • Adres:Mehmet Akif Cad. No:144 Daire:1, Dereboyu-Lefkoşa/KIBRIS